6 Nisan 2020 | 08:41
Buradasınız:  / Haberler / Off-Road Ekibi, Doğaya Yiyecek Bıraktı…

Off-Road Ekibi, Doğaya Yiyecek Bıraktı…

Araçların zorlu ulaşımı ve yem bırakılması Off-Road tutkunları, doğaya yiyecek bıraktı KARDOFF üyesi bir grup, kar yağışı nedeniyle aç kalan hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı Karabük Off-Road Kulübü (KARDOFF) üyesi bir grup pilot, kar yağışı nedeniyle aç kalan hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı.

 

Safranbolu İlçesi Bağlar bölgesinde özel tasarlanmış 25 arazi aracıyla toplanan pilotlar, karla kaplı Sarıçiçek Yaylası'na güçlükle çıktı. Pilotlar, yanlarında getirdikleri çeşitli yiyecekleri yaban hayvanları için doğaya bıraktı.

KARDOFF Genel Sekreteri Rüstem Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, arazi araçları olduğu için güçlükle ulaşılan noktalara gidebildiklerini, bunu fırsata çevirmek içinde bu organizasyonu yaptıklarını söyledi.

Yoğun kış şartları nedeniyle doğadaki hayvanların aç kaldığını belirten Kılıç, "Doğa dengesi için hayvanların beslenmesi şart. Bunu yaparak önemli bir adım attığımızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Kılıç, ayrıca arama kurtarma tatbikatı da yaptıklarını, ulaşılması güç noktalarda kalan canlılara ulaşmak için neler yapacakları konusunda tetikte olduklarını aktardı.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir ( Gerekli )